plane-841441_640

Transfer lotniskowy

Wielu z nas po wylądowaniu samolotu na lotnisku zadaje sobie pytanie o możliwości transportu do centrum miasta. Kraków Airport oferuje wiele możliwości przewozu z portu lotniczego do Krakowa. Należy jednak wykazać się czujnością przy wyborze środka przejazdu do miasta. Na lotnisku w Krakowie działają przewoźnicy posługujący się aplikacjami, korporacje taksówkowe, a także prywatni przewoźnicy.
Aby bezpiecznie wybrać przewóz z lotniska do centrum, należy dobrze się zastanowić aby wybrać bezpieczną i optymalną opcję.
Nie polecamy przewoźników pracujących na aplikacji, ponieważ w większości są to przewozy nielegalne i niezweryfikowane przez nikogo, przez co przejazd z lotniska do miasta może powodować dodatkowe komplikacje w postaci zmiany ceny początkowej, a w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia pasażer pozostaje bez opieki.
Można wybrać TAXI, jednak pomimo profesjonalnego wyglądu, jest to usługa dość droga, w zamian gwarantuje bezpieczeństwo w czasie całego przewozu. Na lotnisku działają też miejskie korporacje taksówkowe z Krakowa, tutaj jakość usług bywa różna, a wiele pojazdów pozostawia wiele do życzenia, jak również można trafić na niezbyt dyskretnych kierowców, którzy jadą z lotniska do Krakowa, wypytują pasażerów i próbują wymusić rozmowę.
Innym rozwiązaniem jest połączenie kolejowe, które ogranicza jednak swobodę poruszania się po mieście i oferuje przejazd w zasadzie tylko do centrum Krakowa. Do tego przejazd trwa kilkanaście minut, kosztuje kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych za osobę, a chcąc dostać się w inne miejsca niż bliskie okolice dworca, zmuszeni będziecie do wynajęcia innego przewozu (transferu lub taxi).
Najbardziej optymalnym rozwiązaniem są transfery lotniskowe, które są świadczone przez licencjonowanych przewoźników, umożliwiają przejazd bezpośrednio z lotniska np. do Zakopanego, Krynicy czy Katowic. Samochody w tej usłudze występują w różnych klasach. Są zadbane i bezpieczne. Kierowcy świetnie mówią w językach obcych (po angielsku, niemiecku, francusku oraz innych językach). Dodatkową zaletą jest możliwość personalizacji przejazdu z lotniska, zamówieniu obsługi CONCIERGE, wyboru marki czy klasy pojazdu, a także możliwości zapłaty za przejazd z lotniska kartą, gotówką czy przelewem. Dodatkowo za wykonaną usługę wystawiana jest każdorazowo faktura.
Firmą, która świadczy przewozy typu transfer lotniskowy to na przykład transferis24.pl (https://transferis24.pl). Przewozy oferowane przez transferis są dostępne na lotnisku Kraków Airport (Kraków Balice KRK) oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice (Katowice Pyrzowice KTW).
Przejazdy na lotnisko odbywają się w pojazdach z doświadczonymi kierowcami (samochody są dostępne na wyłączność) i odbywają się bezpośrednio np. z domu na lotnisko lub z firmy na lotnisko (lub w odwrotnym kierunku z lotniska np. do hotelu, czy domu).

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze