Algarve

Skarby Portugalii: Algarve

Algarve jest jednym z tych regionów, na terenie którego turystyka odgrywa bardzo ważną rolę. Ten wyjątkowy skrawek Portugalii to doskonałe miejsce na wczasy oraz kuszący cel wycieczki. Biura podróży, dla których Portugalia stała się ważnym punktem w turystycznej ofercie, coraz chętniej proponują wypoczynek właśnie w tej części kraju. Jakimi walorami może się pochwalić Algarve? Jakie są przyczyny popularności tego regionu?

Algarve cieszy się wielkim uznaniem m. in. ze względu na swe położenie. To najbardziej na południe wysunięty region, jakim może się pochwalić Portugalia. Piękne wybrzeża oraz klimat wyjątkowo zachęcający do wypoczynku to czynniki, dzięki którym Algerve już dawno zostało docenione. Piękne widoki oraz ciekawa przeszłość, tak mocno związana z Maurami, to kolejne czynniki wyróżniające tę krainę. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po jej terenie?

Biura podróży zachęcają przede wszystkim do korzystania z walorów wypoczynkowych i pięknych plaż. Wczasy w tej części Portugalii to idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika plażowania oraz sportów wodnych. Lagos oraz Faro to popularne letniska, które mimo wszystko zachowały dość kameralny charakter. W gronie kurortów, które są odwiedzane przez turystów najchętniej, znalazła się z kolei Albufeira. Portimao to kolejna ciekawa miejscowość, która znana jest jako jeden z najważniejszych portów rybackich w tej części kraju. Można tu spędzić ciekawe wczasy w Portugalii, można też odbywać wspaniałe wycieczki po okolicy. Z pewnością warto zwiedzić Faro i poznać zabytki tego miasta. Muzeum z rzymskimi mozaikami oraz wspaniała starówka są tu najważniejszymi atrakcjami. Warto też wybrać się nad tutejszą zatokę oraz pospacerować po terenach pobliskiego parku natury. Ciekawym celem wycieczki jest też miasteczko Castro Marim, znane jako jedna z najstarszych miejscowości w tej części Portugalii. I tu czeka wiele perełek dawnej architektury, kuszą też niezwykle atrakcyjne pod względem przyrodniczym mokradła, które rozciągają się w pobliżu miasteczka. To raj dla każdego miłośnika natury, jednak największym uznaniem cieszą się te tereny wśród ornitologów. Ciekawie prezentuje się też muzeum w Lagos oraz te fortyfikacje, które można zobaczyć na terenie rybackiego miasteczka Sagres. W efekcie na terenie Algarve każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i miło spędzi czas na terenie tej portugalskiej krainy.


Photo: Oliver Clarke / flickr.com/photos/oliver_clarke/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze