Montreux

Riwiera Szwajcarska: Montreux dla turystów

Kusząca pięknymi krajobrazami oraz miastami o wspaniałej zabudowie Szwajcaria już dawno zdobyła sympatię polskich turystów. Wycieczki objazdowe po tym kraju cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a biura podróży kuszą nowymi, coraz ciekawszymi ofertami. Wśród obszarów, na terenie których turystyka ma się wyjątkowo dobrze, znalazła się Riwiera Szwajcarska. To na jej terenie czekają na gości najwspanialsze atrakcje turystyczne oraz widoki zapierające dech w piersiach.

Do najsłynniejszych ośrodków turystycznych w tej części kraju zalicza się Montreux. Ten kurort swą popularność zawdzięcza pięknej okolicy, wspaniałym wybrzeżom Jeziora Genewskiego oraz atmosferze, dzięki której wypoczynek na jego terenie staje się wyjątkową przyjemnością. Jak turyści mogą spędzić czas w Montreux? Wycieczki po okolicy oraz pobyt nad wodami Jeziora Genewskiego to najbardziej popularne rozwiązania. Pobliskie stoki górskie oraz winnice przyciągają, a chętnych na poznawanie uroków tej części kraju nie brakuje. Okolice Montreux to doskonałe miejsce dla każdego, kto chce odkryć piękno tak niezwykłego kraju, jakim jest Szwajcaria. Goszcząc w tym ośrodku turystycznym warto pamiętać, iż jest to kurort o niezwykłej historii. Jego turystyczny potencjał został dostrzeżony już w XVII wieku, dzięki czemu niewielka wieś Montreux szybko awansowała do roli jednego z najmodniejszych kurortów.

Dziś jest jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Szwajcarii i perełką tak ciekawej krainy, jaką jest Riwiera Szwajcarska. Tu, nad brzegami Jeziora Genewskiego nikt nie może narzekać na nudę. Choć ten kurort kojarzony jest przede wszystkim z aktywnym wypoczynkiem i sportami wodnymi, i na miłośników zabytków czeka tu sporo atrakcji. Jedną z tych najważniejszych jest wzniesiony w XIII wieku zamek Chilon, z którym o uwagę zwiedzających walczy budowany od XIII wieku kościół św. Wincentego. Nie brak tu również zakątków przypominających o najsłynniejszych gościach. Ławeczki poetów przypominają o mistrzach światowej literatury, którzy nad brzegami Jeziora Genewskiego nabierali sił. Byron czy Rousseau to tylko dwaj najsłynniejsi kuracjusze, dzięki którym Montreux zyskało sławę i uznanie w całej Europie.

Tag: jezioro czterech kantonów, największe jezioro w Szwajcarii


Photo: Oleg Sidorenko / flickr.com/photos/oksidor/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze